סדנה להתארגנות יעילה בבית ובחיים

כל הסודות ליצירת סדר בבית שנשמר לתמיד!

זאת לא חוכמה לסדר ערימות של ניירת, ארון עמוס או את כל הצעצועים, ולגלוש לאט לאט אך בהתמדה לבלגן הקודם.
זה מייאש, זה פוגע בתפקוד שלנו, ברווחה, בסיפוק ובשמחה. אנחנו רוצות לחיות בבית שנעים לנו בו יום-יום. שהוא מוכן בכל רגע לקבל אורחים.
בעצם, למה אורחים? לנו לא מגיע?

בקרוב תתחיל סדנה קצרה וממוקדת שבה נלמד איך ליצור סדר ולשמור עליו לתמיד, כדי שנוכל להושיט יד ולקחת… את מה ששלנו.

פרטים בדף "הסדנאות שלי".

ענת ג' כותבת: "אני קיבלתי מתנה לחיים בסדנא של בשמת. דברים כאילו קטנים מאוד – ללמוד איך להחזיק כיור מטבח ושירותים…שתמיד היו כמו חיה עם חיים משלה, שאין לי שליטה עליה. גם מתנת הקצבת הזמן לפרוייקטים קצרים – הרגל יעיל מאין כמוהו, מעשי, אופטימי, ומשמח".

האם זה דורש מאמץ גדול והשקעת זמן? בכלל לא, זו בדיוק השיטה!

במלים של ענת ג': "… וזה לא שהתאמצתי באופן מיוחד. בקלולה".

בשמת אבן-זהר: "בסדנאות שלי אני מלמדת שיטה וגישה לסדר ואירגון בבית ובחיים, שהיא בעצם שיטה לזהות מי אנחנו, מה הרצונות והצרכים שלנו, איך אנחנו רוצים לחיות, ואז לארגן לעצמנו את החיים שאנחנו רוצים לחיות, שיהיה לנו נעים וטוב ונרגיש טוב עם עצמנו. ניגע בנושאים כגון "מה הכי חשוב לסדר היום שלי", "איך לשמור על בית שלא נראה כמו דיר חזירים", "איך ללמוד לתכנן נכון" ו"איך להפסיק לסבול".

ההשראה שלי היא פלייליידי, והשיטה מבוססת על הרגלים של אנשים מסודרים, על הידע ההיסטורי שלי כחוקרת תרבות, ועל אינספור ספרים ושיטות אחרים שלמדתי במרוצת השנים.

בסדרה של ארבעה מפגשים תקבלי כלים שימושיים שבעזרתם תוכלי להשתלט על הבלגן בכל תחומי החיים, ושתוכלי ליישם כבר מהיום הראשון.

המלצות של בוגרי הסדנה:

בשמת היקרה, בעונג גדול אנו ניגשים לכתוב לך את מכתב התודה על הסדנה החשובה שלמדנו בסלון ביתך בחודש האחרון. נקדים ונאמר שאת פליי ליידי ושיטותיה הכרנו כבר לפני כשנתיים ולאט לאט התחלנו לאמץ את שיטותיה ולסגל את שיטות החשיבה שלה. זה קרה לרוב בתיווכך, באמצעות דברים שכתבת באותו עמוד ובהם הסברת בסבלנות אין קץ ובנדיבות רבה את הרעיונות המרכזיים. זה היה מאד מועיל, לאחר שנה וחצי של התכוונות בענין כבר יכולנו לומר שהבית תמיד (!) מסודר, הכיור תמיד מבריק, המסמכים מתויקים, הכל מטופל בזמן, תחושות חיוביות נקשרו לפעולות תחזוקה ועוד. כבר הספקנו לעשות כמה פרויקטים גדולים מאד של סידור, ארגון וזריקה של המון חומר כמו גם עיצוב מחדש של הבית כך שיהיה מותאם בדיוק לצרכים, לנוחות ולטעם שלנו.

בכל זאת החלטנו לבוא לסדנה – וזו היתה החלטה מאד חכמה בדיעבד! שכן משום שבאנו מוכנים יכולנו לראות מבעד לתכנים הקונקרטיים ולפרקטיקות שלימדת, שהיו כשלעצמם חדשים לנו ומועילים מאד, גם את העומק של השינוי המחשבתי שאת מציעה.

מעבר לזה ההשקעה הרבה שלך בסיכומי הפגישות ששלחת ובמיילים השבועיים שאת ממשיכה לשלוח תורמת מאד להשלמת תהליך ההפנמה.

התמורה מבחינתנו היתה גדולה! תודה רבה!
מתי ומרים

הגעתי לסדנה שלך מבואסת ממצב הבית שלי, שלא הצלחתי לארגן אותו.למרות היותי אוהבת סדר ואירגון – הבאלאגן שלט בבית שלי. גיליתי בסדנה שלך גישה מסודרת ומעשית להתארגנות  על הבית, ובעיקר על הקושי לסדר…המפגשים היו באווירה נעימה, חמימה ואוהדת.לא היית שיפוטית לקשיים של האנשים.בהבנה ובהומור שיתפת את האנשים בקשיים שניצבת מולם בעבר ואף היום, ושימשת דוגמא על איך מתגברים על הקשיים.אהבתי שלא באת בפוזה שאת יודעת הכל וכבר פתרת הכל, אלא זו דרך חיים שבה כל הזמן מתמודדים, ואת משתפת בחדווה בפתרונות שמצאת עד היום. כמו-כן, כמו שאת ממליצה על סדר בבית, גם המפגשים עצמם היו ערוכים ומאורגנים, מתוקצבים בזמן על כל תת-נושא ועם חשיבה מסודרת. גם נתת למשתתפים דפי מידע מסודרים ומסוכמים על הנושאים הנידונים. בכך שימשת מודל חיקוי שלא רק נאה דורש אלא גם נאה מקיים. ניכר שאת אוהבת את הנושאים ואוהבת ללמד ושמחה להעניק מידיעותיך למשתתפים. הנעימות וגם הליווי שלך לאחר הסדנה בעזרת המיילים חשובים בעיני ביותר בדרך להתמודד עם הקשיים.