אוהב, לא אוהב

מטרה ראויה לחיים שלנו היא להקיף את עצמנו במה שאנחנו אוהבים.

כשמדובר בחפצים בבית, יש דברים שחייבים להיות בבית בין אם אנחנו אוהבים אותם ובין אם לא: למשל, כל הניירת שקשורה לזכויות הפנסיה והביטוח הלאומי שלנו.

אבל לרובנו יש עומס חפצים לא הכרחיים בבית.

האם כל הבגדים שיש לי טובים ומתאימים לי? האם הם במידה הנכונה? האם הם בצבע שמחמיא לי או גורמים לי להיראות רע?

האם ארון הספרים מלא ספרים שאף אחד לא קורא בהם והם סתם שוכבים שם וגורמים לנו רגשי אשמה על כך שאיננו מגיעים אליהם?

האם יש תמונות על הקירות שעושות לנו הרגשה רעה? קישוטים שקיבלנו פעם ואנחנו מחזיקים רק מפני שלא נעים לנו שאותו אדם יבוא ולא יראה את הקישוט שנתן לנו לפני עשר שנים?

האם אני מחזיקה צלחות שאני לא אוהבת? ספלים לא שימושיים או עם ציור שאני לא סובלת? האם יש לנו המון קופסאות פלסטיק ללא מכסה ומכסים ללא קופסאות? ואולי כאלה שאנחנו אף פעם לא משתמשים בהן כי הן פשוט לא מתאימות לצרכים שלנו?
האם אני באמת משתמשת בכל הסירים שיש לי בארונות?
(מסרתי את סיר הלחץ שלי, כי הבנתי שלא זו בלבד שאני לא משתמשת בו, אלא שאני גם מפחדת ממנו ולכן לא נראה שאשתמש בו בעתיד הקרוב. מסרתי אותו למישהו שכן משתמש בו ואוהב אותו)

המטרה שלנו היא להקיף את עצמנו בדברים אהובים ושימושיים בלבד.

הם מייצגים את ה"אני" שלנו באמת. לא החפצים המזוייפים, שמחזיקים אשלייה כאילו אני האדם שיקרא את הספרים האלה או ילבש את הבגד הזה או יבשל בסירים האלה או אוהב קישוטים מכוערים כאלה (-:

זה כולל אפילו אנשים. אנחנו רוצים להיות מוקפים באנשים שאנחנו אוהבים ושאוהבים אותנו.

לפעמים, יש דברים שאנחנו לא אוהבים אבל בן או בת הזוג שלנו אוהבים. במקרה כזה יש להגיע לפשרה כלשהי: לא נסלק מהבית משהו שמישהו אחר בבית באמת אוהב. אין לנו אפשרות "להעיף" דברים של מישהו אחר ללא הסכמתו (-:

אבל לפני שאנחנו מסתכלים בצלחות של אחרים, בואו נסלק את הדברים שלנו שאנחנו לא צריכים ועושים לנו הרגשה לא נעימה.
ככל שניפטר מהם, כך נרגיש יותר את המרכז שלנו, כך נהיה יותר מחוברים ללב שלנו, ויותר קשובים לעצמנו: מי אני באמת? מה מתאים לי? מה אני רוצה?

שבו זקוף, תדמיינו את עמוד השידרה שלכם במרכז הגוף, תנשמו עמוק, ותעבירו את היד לפני הגוף כאילו אתם מציירים באוויר את הקו המרכזי שלכם שמקביל לעמוד השידרה.
תרגישו: זה אני! זאת אני!

ועכשיו אפשר לקום ולהשקיע חמש דקות בסילוק מהבית של דברים שאינם "אני" ברגע זה.